top of page
KULÜP BAŞKANI - SPORTİF DİREKTÖR
MURAT POLAT

1971 İstanbul doğumludur. Marmara Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Antrenörlük Eğitimi Bölümü'nden onur derecesiyle mezun oldu. 7 yaşında başladığı basketbol yaşamının ardından pek çok önemli kulübün altyapı takımlarında ve Milli takımlarda görev yaptı. Sonrasında profesyonelliğe geçiş yaparak uzun yıllar Türkiye Basketbol Ligi ve Basketbol Süper Ligi'nde baş antrenör olarak çalıştı. 2015 yılından bu yana amatör ve profesyonel basketbol oyuncularının Bireysel Gelişim Antrenörlüğünü yapmakta, 2016 yılından bu yana ise akademimizde Kurucu Genel Müdür ve Sportif Direktör ve kulübümüzde yönetim kurulu başkanı olarak görevini sürdürmektedir.

CİMNASTİK ŞUBESİ SORUMLUSU - TEKNİK DİREKTÖR
NATALIA FINENKO POLAT

1974 Rostov-Sovyetler Birliği doğumludur. Krasnodar Eyalet Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Antrenörlük Eğitimi Bölümü mezunudur. 1976 yılında başladığı Ritmik Cimnastik yaşamında Sovyetler Birliği döneminde Rusya Zernograd Bölgesi ve Sovyetler Birliği şampiyonlukları yaşadı. Zernograd Olimpik Rezerv Sporcuları Eğitim Merkezi antrenörlüğü yaptığı sırada Türkiye'ye yerleşti. Uzun yıllar kurucusu olduğu İzmir Mavişehir Cimnastik Kulübü baş antrenörlüğü yaptı ve Türk milli takımına pek çok sporcu yetiştirdi. Son olarak Modafen Cimnastik Kulübü baş antrenörü olarak görev aldı ve takımına İstanbul ikinciliği sevinci yaşattı. 2016 yılından bu yana kulübümüzde Cimnastik Şube Kaptanı ve Teknik Direktör olarak görev yapmaktadır.

BAŞ ANTRENÖR
ak.png
ANASTASIIA KANDRINA

1990 yılında Penza-Rusya'da doğan hocamız, 1995 yılında başladığı Ritmik Cimnastik sporculuk kariyerinde Rusya'yı Ritmik Cimnastik dalında Milli Takım sporcusu olarak temsil etme başarısı gösterdi. Sayısız kez Rusya Şampiyonlukları, Avrupa Şampiyonası ve Dünya Şampiyonası'nda dereceleri bulunmakta olan Kandrina, 2012 yılında Penza V.G. Belinsky Devlet Üniversitesi Spor Bilimleri ve Pedagoji Fakültesi'nden Ritmik Cimnastik Antrenörü olarak mezun olup antrenörlük kariyerine başladı. 2012 yılından bu yana 3-12 yaş başlangıç seviyesi ve yarışmacı grup sporcularına eğitim veren hocamız, aynı zamanda International Master of Sport belgesine ve Rusya Cimnastik Federasyonu Ritmik Cimnastik Usta Antrenör Belgesi'ne de sahiptir.

BAŞ ANTRENÖR
ECE.png
ECE AYDIN

1998 İzmir doğumludur. Ege Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Spor Yöneticiliği bölümü mezunudur. 4 yıl boyunca Estetik Grup Cimnastik takımında sporcu olarak birçok ulusal yarışmaya katılmıştır. Dokuz Eylül Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nden Pedagojik Formasyon Eğitimi almıştır. 4 yıl İzmir Dsi Spor Kulübü’nde ritmik cimnastik altyapı antrenörlüğü yapmış daha sonrasında Ege Üniversitesi Spor Kulübü’nde ritmik cimnastik branşının başına geçmiştir. 2023 yılı itibari ile Ece Aydın Gym House kurucusu olarak eğitimlerini kendi kulübünde vermektedir. Türkiye Cimnastik Federasyonu 2. Kademe Ritmik Cimnastik Antrenörü ve Hakemidir.

ANTRENÖR
PI.png
POLINA IAKIMOVA

2000 yılında Barnaul-Rusya'da doğan hocamız, 2004 yılında başladığı Ritmik Cimnastik sporculuk kariyerinde Rusya'yı Ritmik Cimnastik dalında Milli Takım sporcusu olarak temsil etme başarısı gösterdi. Sayısız kez Rusya Şampiyonlukları ve Uluslararası Yarışmalarda dereceleri bulunmakta olan Iakimova, 2023 yılında Altay Devlet Pedagoji Üniversitesi Spor Bilimleri ve Pedagoji Fakültesi'nden Ritmik Cimnastik Antrenörü olarak mezun oldu. 2017 yılından bu yana 3-12 yaş başlangıç seviyesi ve yarışmacı grup sporcularına eğitim veren hocamız, aynı zamanda 2016 yılından bu yana International Master of Sport belgesine ve Rusya Cimnastik Federasyonu Ritmik Cimnastik Usta Antrenör Belgesi'ne de sahiptir.

ANTRENÖR
DS.png
DIANA SHAKIROVA

1999 yılında Ekaterinburg-Rusya'da doğan hocamız, 2002 yılında başladığı Ritmik Cimnastik sporculuk kariyerinde Rusya'yı Ritmik Cimnastik dalında Milli Takım sporcusu olarak temsil etme başarısı gösterdi. Sayısız kez bölge ve Rusya Şampiyonlukları ile Uluslararası Yarışmalarda dereceleri bulunmakta olan Shakirova, 2022 yılında Ural Devlet Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi'nden Ritmik Cimnastik Antrenörü olarak mezun oldu. 2019 yılından bu yana 3-12 yaş başlangıç seviyesi ve yarışmacı grup sporcularına eğitim veren hocamız, aynı zamanda 2015 yılından bu yana International Master of Sport belgesine ve Rusya Cimnastik Federasyonu Ritmik Cimnastik Usta Antrenör Belgesi'ne de sahiptir.

ANTRENÖR
gd1.png
GAMZE YILMAZ

1997 İstanbul doğumludur. 2002 yılında başladığı Ritmik Cimnastik kariyerinin büyük kısmını teknik direktörümüz Natalia Polat'ın sporcusu olarak geçirmiş, ulusal ve uluslararası yarışmalarda başarılar elde etmiştir. 2021 yılında Beykent Üniversitesi Rus Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun olduğundan bu yana kulübümüzde antrenör olarak görev yapmaktadır. İleri seviyede Rusça, Bulgarca ve İngilizce bilmektedir.

ANTRENÖR
ys.png
YAĞMUR ŞAHNAOĞLU

1997 İstanbul doğumludur. 2000 yılında başladığı Ritmik Cimnastik kariyerinde ulusal ve uluslararası yarışmalarda 16 kez dereceye girmiş ve birçok yarışmada ilk 3 sporcu içinde yer almıştır. 2018 yılından bu yana çeşitli kulüplerde Ritmik Cimnastik antrenörü olarak görev almaktadır. İleri seviyede İngilizce bilmektedir.

ANTRENÖR
cp.png
ÇİĞDEM PEKER

1979 İstanbul doğumludur. Tüm sporculuk kariyerini İstanbul'da Milli Sporcu olarak geçirdi. 2001 yılında Marmara Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi'nden mezun oldu, 2004 yılında Antrenman Bilimleri alanında yüksek lisans derecesi aldı. 2002 yılından bu yana pek çok branştaki milli sporcuların bireysel kuvvet antrenmanlarını yürütmenin yanında, uluslararası düzeyde functional excercise, pilates ve yoga eğitimleri vermeye devam etmektedir. Eylül 2021 itibariyle Bağdat Caddesi şubemizde Functional Excercise YogaLates™ ve Anti Gravity Yoga eğitimlerini yürütmektedir.

STAJYER ANTRENÖR
AO.png
AZRA ÖZGÜR

2006 Antalya doğumludur. Antalya Cimnastik Spor Kulübü'nde milli takım antrenörü Elberru Akcan'ın sporcusu olarak geçirdiği Ritmik Cimnastik sporculuk kariyerinde ulusal ve uluslararası yarışmalarda pek çok başarı elde etmiştir. 2023 yılında Antalya'da başladığı antrenörlük kariyerinde, altyapı ve temel eğitim yardımcı antrenörü olarak görev yaptı. İleri seviyede İngilizce bilmektedir.

MENTÖR
Doç. Dr. RIDVAN EKMEKÇİ

1971 İstanbul doğumludur. 1994 yılında başladığı basketbol hakemliğini 2009 yılına kadar sürdürdü. 16 yıllık hakemlik hayatında Türkiye Basketbol 1. ve 2. ligleri ile uluslararası turnuvalarda önemli maçlar yönetti. 2000-2001 yılları arasında hakemlik hayatını Avustralya Basketbol liglerinde sürdürdü. Türkiye Basketbol Federasyonu Merkez Hakem Kurulu ile Eğitim Kurulu Üyesi ve Bölge eğitmeni olarak görev yaptı. 2017 yılında Uluslararası Basketbol Federasyonu (FIBA) temsilcisi oldu. 2013 yılında Euroleague delegesi oldu. Tüm bu süreçlerde akademik kariyerini Spor Psikolojisi üzerine devam ettirdi. Spor Psikolojisi alanında sayısız kitap ve makale kaleme aldı. Halen Pamukkale Üniversitesi, Spor Bilimleri Fakültesi, Spor Yöneticiliği Bölüm Başkanı olarak görevini sürdürmekte ve dünya şampiyonu cimnastikçimiz İbrahim Çolak dahil olmak üzere pek çok milli sporcunun mentörlüğünü yürütmektedir.

FİZYOTERAPİST
hb.png
Hikmet BOYLU

1984 İstanbul doğumludur. Aktif sporculuk yaşamını sona erdirmesinden sonra, 2009 yılında Işık Spor Kulübü'nde masör ve fizyoterapist olarak meslek yaşamına başladı. Beykent Üniversitesi ile Dünya Şampiyonluğu sevinci yaşadı. Basketbol Altyapı Milli Takımları ile Avrupa Şampiyonalarında görev yaptı. 2022 yılından bu yana kulübümüzde fizyoterapist olarak görev yapmaktadır.

İDARİ DİREKTÖR
smp1.png
Mehmet POLAT

1976 İstanbul doğumludur. 1985 yılında basketbola Moda Spor Kulübü forması giyerek başladı. 1986 yılında yeteneğini fark eden İTÜ Spor Kulübü antrenörlerinin teklifini kabul ederek bu kulübe transfer oldu. Bu kulüpte gösterdiği gelişimle Altyapı Milli Takımlarına seçildi. 1994 yılında A Takım kadrosuna alınarak Basketbol Süper Liginde oynadı. Ardından üniversite eğitimini tamamlamak üzere basketbol ara verdi. Havacılık sektöründeki kariyeri esnasında çeşitli turnuva ve şampiyonalara yönetici olarak nezaret ederek kulüp ve spor ile bağlantısını sürdürmüştür. 2019 senesinde Katar havayolları İstanbul müdürlüğüne kadar yükselen Polat, bu tarihten itibaren kulübümüzde idari direktör olarak görev yapmaktadır.

KULÜP AVUKATI
sb.png
Av. Salim BAKİ

1964 yılında İstanbul’da doğmuştur. 1986–1993 yılları arasında kamuda İ.B.B., Boğaziçi İmar Müdürlüğü, Başkanlık Özel Kalem ve Protokol ve İktisadi Teftiş Heyet Müdürlüklerinde yönetici olarak görev yapmıştır. 1993–1998 yılları arasında sigorta sektöründe faaliyet göstermiştir. Sonrasında serbest avukatlık mesleğini icra ederek 2013 yılında T.C. Adalet Bakanlığı nezdinde 408 sicil numarası ile ilk arabuluculardan olmuştur. Hali hazırda Spor Hukuku, Spor Tahkim, Borçlar Hukuku, Ticaret Hukuku ve Arabuluculuk alanlarında serbest avukatlık yapmakta ve pek çok üniversitede eğitmen kadrosunda arabuluculuk uzmanlık eğitimi vermektedir.

idari-teknik-ekip.png
bottom of page