top of page
cimnastik-subemiz.png
Rusya Cimnastik Akademisi™
1946 yılında Moda Spor Kulübü'nün kuruluşundan günümüze uzanan başarılarla dolu sportif geçmişi günümüze taşıyabilmek için, 2016 yılında Rusya Cimnastik Akademisi™ işbirliğiyle İstanbul'un Kadıköy ilçesinde çalışmalarımıza başladık. 2023 yılına kadar tüm faaliyetlerimizi Moda Spor Kulübü bünyesinde sürdürdükten sonra, çağın gelişmelerine daha hızlı adapte olabilmek amacıyla, 2023 yılında cimnastik spor dalındaki tüm faaliyetlerimiz Cadde Spor Kulübü™ çatısı altına taşınmıştır. Akademi, günümüze kadar geçen süreçte pek çok başarılı sporcuyu ülkemize kazandırmış önemli ve camiada hatırı sayılır ve sözü geçen bir spor kulübü haline gelmiştir. Cimnastik spor dalında 18-36 ay Anne+Bebek cimnastiği fikri ile bu seviyedeki antrenman programının yaratıcısı ve ilk uygulayıcısı olmasının yanında, hali hazırda bu çalışmalara ek olarak 3-7 yaş temel eğitim devresi cimnastik, 8-12 yaş ileri seviye cimnastik ve ritm eğitimleri vermekte ve ritmik cimnastik branşında ulusal ve uluslararası yarışmaara katılan takımlar oluşturarak üst düzey sporcular yetiştirmeye devam etmektedir.

Çoğunluğu Rusya ve eski Sovyet cumhuriyetlerinden getirilen üst düzey profesyonellerden oluşan tecrübeli antrenör kadrosu ile eğitimlerini sürdüren Rusya Cimnastik Akademisi™, küçük yaştaki çocuklarını spora başlatmayı düşünen aileler ve cimnastiği seven çocuklara üst düzey eğitim imkanını, en güvenli ve hijyenik ortamlarda eğlenceli antrenman programlarıyla sunarken, akademinin öncelikli gücünü eğitim kalitesinden taviz vermeyen sistemi oluşturmaktadır. Akademinin çocuklara sunmuş olduğu kaliteli eğitim imkanı, onları kurumumuza emanet eden aileler için de önemli bir tercih sebebi olmaktadır. 

 
Tamamı cimnastik alanında üst düzey eğitim almış ve dünya çapında tanınan profesyonel antrenör kadrosuyla yürütülen çalışmalarımızın hedefleri ise, kısa vadede temel eğitim gruplarında eğlenceli antrenman programlarıyla yüksek sayıda sporcu adayına ulaşıp doğal sportif rekabet ortamını arttırmak ve böylelikle yarışmacı takımlar için doğru sporcu adaylarını bulmak, orta vadede bu çocuklardan oluşturulan yarışmacı grupları bölge ve Türkiye şampiyonalarına hazırlamak, uzun vadede ise kendi yetiştirdiği sporcularıyla Türkiye şampiyonalarında başarılı olup, Avrupa ve Dünya şampiyonaları ile Olimpiyatlarda yarışabilecek düzeyde ülkenin gurur kaynağı olacak sporcular yetiştirmektir.
bottom of page