Kaç yaşından itibaren kayıt alıyorsunuz?

Çocukların verimli antrenman yapabilmeleri için, zihinsel olarak antrenman yapmaya ve antrenörden komut almaya hazır olmaları gerekmektedir. Bu sebeple 3-3,5 yaş aralığı başlangıç için uygun görülmektedir. Ancak kriterlerimize uygun olması durumunda (Emzik ve bebek bezi alışkanlığı bulunmaması ve antrenmanlara anne-baba dahil izleyici alınmıyor olmasından dolayı tek başına katılabilecek durumda olması halinde) 2 yaş itibariyle de çalışmalara başlamak mümkündür.

Antrenmanlarınıza neden izleyici almıyorsunuz?

Antrenmanlardan daha fazla verim alabilmek amacıyla öğrencilerimizin dikkatinin dağılmasını istemiyoruz. Salonlarımızda sadece çocuklar ve antrenörler bulunduğunda, çocuklar antrenmanlara daha fazla konsantre oluyor ve böylelikle gelişimleri de çok hızlı oluyor. Bu sebeple antrenmanlara anne-baba dahil izleyici almıyoruz.

Yarışmacı gruplarına nasıl geçebiliriz?

Kulübümüzde çalışmalara başlayan tüm çocuklar öncelikle Hobi Grupları'mıza alınırlar. Antrenörlerimiz hobi gruplarında çalışan çocukların yeteneklerini ve gelişimlerini değerlendirdikten sonra Teknik Direktörümüze bilgi verirler. Teknik direktörümüzün onay vermesi halinde çocukların ailelerine, "Yarışmacı Adayları Grubu" yada "Yarışmacı Grup" çalışmaları hakkında detaylı bilgi verilir ve ailenin de onaylaması durumunda çocuklar bu gruplardaki antrenmanlara katılabilirler.

Neden başka kulüplerden yarışmacı sporcu almıyorsunuz?

Cimnastik branşı çok küçük yaşta başlanan, antrenörler ve kulüplerin çocukların eğitilmesi için büyük emek, zaman ve para harcadıkları bir branştır. Ülkemizde bu yönde faaliyet gösteren antrenör ve kulüplere duyduğumuz saygıdan dolayı, başka kulüplerin sporcularını (Kendi kulüplerinden ilişiksiz belgelerini daha önce almış sporcular hariç) yarışmacı gruplarımıza kabul etmiyoruz.

Kimler yarışmacı olabilir?

Kulübümüzde sadece Ritmik Cimnastik branşında yarışmacı gruplar mevcuttur. Bu sebeple sadece kız çocuklar arasından yarışmacı gruplar oluşturulur. Ritmik cimnastik branşına özgü genel ilke olarak 7 yaşından büyük çocukların yarışmacı gruplara alınması pek mümkün değildir. Ancak çok ekstrem bir yeteneğe sahip çocuklarımız, hobi gruplarında antrenörlerimizle çalıştıktan ve onların onayını aldıktan sonra yarışmacı adayı olarak değerlendirilebilmektedir.

Erkek çocuklara kaç yaşına kadar eğitim veriyorsunuz?

Erkek çocuklara 6 yaşına kadar eğitim veriyoruz. Antrenman programlarında "Rusya Ulusal Spor Eğitimi Modeli"ni uyguladığımızdan, 6 yaşına kadar olan tüm çocuklara, yardımcı ekipman kullanmaksızın Esneklik, Denge ve Koordinasyon çalışmaları yaptırılır, sezon içinde en az 2 kez antropometrik ölçümleri ve diğer becerileriyle ilgili testleri yapılıp ailelerine yazılı olarak bilgi verilir. Çalışmalarımıza katılmış ve 7 yaşına geçmiş erkek çocuklar için uzman ekibimiz, çocuğun yetenekli olduğu spor branşı konusunda ailesine bilgilendirme yaparak doğru spor branşına yönlendirilmesi sağlanır.

Moda Spor Kulübü

© 2016 - Rusya Cimnastik Akademisi, Moda Spor Kulübü'nün tescilli markasıdır.

  • Facebook - Black Circle
  • Instagram - Black Circle
  • Twitter - Black Circle
  • Vkontakte - Black Circle
  • Odnoklassniki - Black Circle