top of page
idari-teknik-ekip.png
GENEL MÜDÜR
MURAT POLAT

1971 İstanbul doğumludur. Marmara Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Antrenörlük Eğitimi Bölümü'nden onur derecesiyle mezun oldu. 7 yaşında başladığı basketbol yaşamının ardından pek çok önemli kulübün altyapı takımlarında ve Yıldız Milli takımda görev yaptı. Sonrasında profesyonelliğe geçiş yaparak uzun yıllar Türkiye Basketbol Ligi ve Basketbol Süper Ligi'nde baş antrenör olarak çalıştı. 2015 yılından bu yana amatör ve profesyonel basketbol oyuncularının Bireysel Gelişim Antrenörlüğünü yapmakta, 2016 yılından bu yana ise akademimizde Kurucu Genel Müdür ve kulübümüzde Sportif Direktör olarak görevini sürdürmektedir.

TEKNİK DİREKTÖR - CİMNASTİK ŞUBESİ SORUMLUSU
NATALIA FINENKO POLAT

1974 Rostov - Sovyetler Birliği doğumludur. Krasnodar Eyalet Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Antrenörlük Eğitimi Bölümü mezunudur. 1976 yılında başladığı Ritmik Cimnastik yaşamında Sovyetler Birliği döneminde Rusya Zernograd Bölgesi ve Rusya şampiyonlukları yaşadı. Zernograd Olimpik Rezerv Sporcuları Eğitim Merkezi antrenörlüğü yaptığı sırada Türkiye'ye yerleşti. Uzun yıllar kurucusu olduğu İzmir Mavişehir Cimnastik Kulübü baş antrenörlüğü yaptı ve Türk milli takımına pek çok sporcu yetiştirdi. Son olarak Modafen Cimnastik Kulübü baş antrenörü olarak görev aldı ve takımına İstanbul ikinciliği sevinci yaşattı. 2016 yılından bu yana kulübümüzde Cimnastik Şube Kaptanı ve Teknik Direktör olarak görev yapmaktadır.

ANTRENÖR
vy.png
VALERIYA YEGAY

1986 Bakü - Azerbaycan doğumludur. Azerbaycan Devlet Beden Eğitimi ve Spor Akademisi Ritmik Cimnastik Antrenörlük bölümü mezunudur. 1991 yılında başladığı sporculuk kariyerinde pek çok ulusal şampiyonluk elde etmesinin yanında, Azerbaycan milli takımı adına 2007 yılında Almanya'da düzenlenen Ritmik Cimnastik Dünya Kupası'nda bronz madalya, 2008 yılında Ukrayna'da düzenlenen Ritmik Cimnastik Dünya Kupası'nda 2 bronz ve 1 gümüş madalya, 2008 yılında Çin'in Pekin kentinde düzenlenen 29. yaz olimpiyat oyunlarında bronz madalya, 2009 yılında Japonya'da düzenlenen Ritmik Cimnastik Dünya Şampiyonası'nda da bronz madalya kazandı. 2009 yılında Ritmik Cimnastik'te Azerbaycan Cumhuriyeti Spor Ustası Onur Ödülü'ne layık görüldü. Ritmik Cimnastik uluslararası antrenörlük belgesi sahibi olan hocamız, 2009-2013 yılları arasında Azerbaycan Ritmik Cimnastik Milli Takımı'nda antrenör olarak görev yaptı. Bu dönemde Avrupa ve Dünya şampiyonaları ile Olimpiyat Oyunları'nda pek çok madalya kazandı. Ekim 2015'ten itibaren antrenörlük kariyerini Türkiye'de sürdüren hocamız, 2022 yılı Kasım ayı itibariyle teknik ekibimize dahil olarak, yarışmacı gruplardaki sporcularımıza üst düzey eğitim vermeyi sürdürmektedir.

ANTRENÖR
as.png
ANASTASIIA SIRA

2000 Kiev - Ukrayna doğumludur. Kiev Devlet Beden Eğitimi ve Spor Akademisi Ritmik Cimnastik Antrenörlük bölümü mezunudur. 1996 yılında başladığı sporculuk kariyerinde pek çok ulusal ve uluslararası dereceler elde etmesinin yanında, Ukrayna milli takımı kadrosunda da yer alma başarısı göstermiştir. 2017 yılında yaşadığı sakatlık sonrasında antrenörlük yapmaya başladı. 2022 yılı Ekim ayı itibariyle teknik ekibimize dahil olmuş olan hocamız, yarışmacı gruplardaki sporcularımızın üst düzey eğitim almaları için çalışmaktadır.

ANTRENÖR
ak.png
ANASTASIIA KANDRINA

1990 yılında Penza-Rusya'da doğan hocamız, 1995 yılında başladığı Ritmik Cimnastik sporculuk kariyerinde Rusya'yı Ritmik Cimnastik dalında Milli Takım sporcusu olarak temsil etme başarısı gösterdi. Sayısız kez Rusya Şampiyonlukları, Avrupa Şampiyonası ve Dünya Şampiyonası'nda dereceleri bulunmakta olan Kandrina, 2012 yılında Penza V.G. Belinsky Devlet Üniversitesi Spor Bilimleri ve Pedagoji Fakültesi'nden Ritmik Cimnastik Antrenörü olarak mezun olup antrenörlük kariyerine başladı. 2012 yılından bu yana 3-12 yaş başlangıç seviyesi ve yarışmacı grup sporcularına eğitim veren hocamız, aynı zamanda International Master of Sport belgesine ve Rusya Cimnastik Federasyonu Ritmik Cimnastik Usta Antrenör Belgesi'ne de sahiptir.

ANTRENÖR
ek.png
EVGENIIA KACHKOVA

1997 Samara - Rusya doğumludur. 2000 yılında başladığı Ritmik Cimnastik sporculuk kariyerinde Rusya'nın yetiştirdiği en başarılı sporculardan biri olarak 21 kez Ulusal Şampiyon, 7 kez Avrupa Şampiyonu ve 3 kez Dünya Şampiyonu oldu. 2016 yılından bu yana Rusya'da Samara bölgesinde küçük yaş gruplarında, 2018 yılından bu yana Rusya'da Milli Takım yardımcı antrenörlüğü görevini sürdürmektedir.

ANTRENÖR
aa.png
AILANA ASKEROVA

2003 Almatı - Kazakistan doğumludur. 2007 yılında Kırgızistan'da başladığı Ritmik Cimnastik sporculuk kariyerinde, Kırgız Cumhuriyeti'nin yetiştirdiği en başarılı sporculardan biri olarak sayısız Ulusal Şampiyonluklar kazandı. Kırgızistan Milli Takımı formasıyla pek çok kez Uluslararası yarışmalarda ülkesini temsil etti. 17 yaşında, Ritmik Cimnastik alanında ülkesinin Spor Ustası (Master of Sport) ünvanına layık görüldü. 2021 yılından bu yana altyapı ve yarışmacı gruplar seviyesinde antrenörlük yapmaktadır.

ANTRENÖR
gd1.png
GAMZE DÖNMEZ

1998 İstanbul doğumlu olan hocamız, cimnastik sporuna 2002 yılında teknik direktörümüz Natalia Polat'ın öğrencisi olarak başladı. 10 yaşına kadar bölgesel ve ulusal yarışmalara katıldıktan sonra, zorunlu sebeplerle spor yaşamına ara vermek durumunda kaldı. 2018 yılından bu yana Pilates ve Yoga eğitmeni olarak çalıştıktan sonra, cimnastik sporuna olan sevgisi ve özlemi sebebiyle 2021 yılında Temel Cimnastik Antrenörü belgesi almaya hak kazanarak antrenörlük yaşamına başladı. Beykent Üniversitesi Rus Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu olup, ileri seviyede İngilizce bilmektedir.

ANTRENÖR
ys.png
YAĞMUR ŞAHNAOĞLU

1997 İstanbul doğumludur. 2000 yılında başladığı Ritmik Cimnastik kariyerinde ulusal ve uluslararası yarışmalarda 16 kez dereceye girmiş ve birçok yarışmada ilk 3 sporcu içinde yer almıştır. 2018 yılından bu yana çeşitli kulüplerde Ritmik Cimnastik antrenörü olarak görev almaktadır. İleri seviyede İngilizce bilmektedir.

ANTRENÖR
cp.png
ÇİĞDEM PEKER

1979 İstanbul doğumludur. Tüm sporculuk kariyerini İstanbul'da Milli Sporcu olarak geçirdi. 2001 yılında Marmara Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi'nden mezun oldu, 2004 yılında Antrenman Bilimleri alanında yüksek lisans derecesi aldı. 2002 yılından bu yana pek çok branştaki milli sporcuların bireysel kuvvet antrenmanlarını yürütmenin yanında, uluslararası düzeyde functional excercise, pilates ve yoga eğitimleri vermeye devam etmektedir. Eylül 2021 itibariyle Bağdat Caddesi şubemizde Functional Excercise YogaLates™ ve Anti Gravity Yoga eğitimlerini yürütmektedir.

MENTÖR
Doç. Dr. RIDVAN EKMEKÇİ

1971 İstanbul doğumludur. 1994 yılında başladığı basketbol hakemliğini 2009 yılına kadar sürdürdü. 16 yıllık hakemlik hayatında Türkiye Basketbol 1. ve 2. ligleri ile uluslararası turnuvalarda önemli maçlar yönetti. 2000-2001 yılları arasında hakemlik hayatını Avustralya Basketbol liglerinde sürdürdü. Türkiye Basketbol Federasyonu Merkez Hakem Kurulu ile Eğitim Kurulu Üyesi ve Bölge eğitmeni olarak görev yaptı. 2017 yılında Uluslararası Basketbol Federasyonu (FIBA) temsilcisi oldu. 2013 yılında Euroleague delegesi oldu. Tüm bu süreçlerde akademik kariyerini Spor Psikolojisi üzerine devam ettirdi. Spor Psikolojisi alanında sayısız kitap ve makale kaleme aldı. Halen Pamukkale Üniversitesi, Spor Bilimleri Fakültesi, Spor Yöneticiliği Bölüm Başkanı olarak görevini sürdürmekte ve dünya şampiyonu cimnastikçimiz İbrahim Çolak dahil olmak üzere pek çok milli sporcunun mentörlüğünü yürütmektedir.

FİZYOTERAPİST
hb.png
Hikmet BOYLU

1984 İstanbul doğumludur. Aktif sporculuk yaşamını sona erdirmesinden sonra, 2009 yılında Işık Spor Kulübü'nde masör ve fizyoterapist olarak meslek yaşamına başladı. Beykent Üniversitesi ile Dünya Şampiyonluğu sevinci yaşadı. Basketbol Altyapı Milli Takımları ile Avrupa Şampiyonalarında görev yaptı. Eylül 2022'de kulübümüzde fizyoterapist olarak göreve başladı.

İDARİ DİREKTÖR
smp1.png
Mehmet POLAT

1976 İstanbul doğumludur. 1985 yılında basketbola Moda Spor Kulübü forması giyerek başladı. 1986 yılında yeteneğini fark eden İTÜ Spor Kulübü antrenörlerinin teklifini kabul ederek bu kulübe transfer oldu. Bu kulüpte gösterdiği gelişimle Altyapı Milli Takımlarına seçildi. 1994 yılında A Takım kadrosuna alınarak Basketbol Süper Liginde oynadı. Ardından üniversite eğitimini tamamlamak üzere basketbol ara verdi. Havacılık sektöründeki kariyeri esnasında çeşitli turnuva ve şampiyonalara yönetici olarak nezaret ederek kulüp ve spor ile bağlantısını sürdürmüştür. 2019 senesinde Katar havayolları İstanbul müdürlüğüne kadar yükselen Polat halen kulübümüzde idari direktör olarak görev almaktadır.

bottom of page