top of page

AntiGravity Yoga sınıflarımız dolmak üzere

Çiğdem Peker yönetiminde AntiGravity Yoga (Hamak Yogası) sınıflarımızda son kontenjanlar


Bağdat Caddesi şubemizde AntiGravity Yoga (Hamak Yogası) çalışmalarımız 2021 Eylül ayında başladı. Her bir grubumuzda 3 öğrenci kontenjanı bulunmaktadır. Sınıflarımızdaki son kontenjanlar içinde yerinizi almak için sitemizdeki Ön Kayıt formunu hemen doldurmanızı öneririz.


Antigravity yoga nedir? Faydaları nelerdir?

Antigravity yoga, tüm dünyada gitgide daha popüler hale geliyor. Aerial yoga, anti gravity yoga ya da dilimize geçmiş adıyla hamak yogası! İpek bir hamak yardımıyla yapılan bu yoga türü, yoga deneyiminizi bambaşka bir boyuta taşıyor. Peki, antigravity yoga nedir? Klasik yogadan farkı nedir? Vücudumuza nasıl bir fayda sağlar?

AntiGravity (AHF) ,akrobasi,jimnastik,yoga,dans,kiresis, ve pilates gibi sporların bileşimlerinden oluşan özel ve bir o kadarda eğlenceli olan bir spor türüdür. Bu spor süspansiyon fitness ve hava yoga tekniği olarak da bilinmektedir. AHF, adeta insanın ayaklarının yerden kesen kimsenin yapamam diyebileceği hareketleri yaptıran vücudun bütün sistemlerini çalıştıran bir spor türüdür. Bu sporda bir çok hareket ve etaplar bulunmaktadır.


AntiGravity Fundemantal ile başlanarak, önce beden ısınması sağlanıp alıştırma evreni yapılıyor. Başınızda bulunan eğitmen hazır olduğunuzu söyledikten sonra AntiGravityAerial Yoga, AntiGravity Suspension Fitness, AntiGravity Pilates, AntiGravity Restorative Yoga, AntiGravity AIRbarre bölümlerine geçersiniz.


Omurganızdaki baskıyı azaltır

“Antigravity” olarak da bilinen hamak yogasının normal yogadan en büyük farkı, omurganızdaki baskıyı azaltmasıdır. Örneğin aşağı bakan köpek ya da köprü hareketleri, omurganızdaki baskıyı azaltır ve rahatlamanızı sağlar. Böylelikle gün boyu omurganızı zorlayan baskıdan kurtulur, büyük bir rahatlama yaşarsanız. Özellikle masabaşı çalışanların omurga sağlığına çok daha fazla dikkat etmesi gerektiğini de hatırlatalım!

Merkezi sinir sisteminizin ve zihinsel kapasitesinizin sınırlarını zorlar

Antigravity yoga zihinsel odaklanma gerektiren bir spor türüdür. Bir pozdan diğer poza geçerken dengenizi kaybetmemek ve vücudunuzu kontrol etmek, kaslarınızı düşündüğünüzden çok daha fazla zorlayabilir. Bu sayede zaman içerisinde vücudunuzu daha iyi tanımaya ve yaptığınız işlere daha iyi odaklanmaya başlarsınız. Yoğun bir hayat temponuz varsa antigravity yogayla zihninizi boşaltmak, klasik yogaya göre çok daha hızlı sonuç verecektir.


Esnekliği ve odaklanmayı sağlıyor

Esnekliği artırıyor, daha iyi odaklanma sağlıyor, kasları güçlendiriyor ve stresi azaltıyor. Ders sırasında, farklı pozlar içerisindeyken daha dikkatli ve uyanık hissedebiliyor, çevrenizi daha iyi fark ediyorsunuz. Havada asılı bir şekilde dururken, daha fazla odaklanmayı deniyorsunuz.

Yogaya yeni başlayanlar için çok daha uygundur

Antigravity yoga, zor bir spor görünse de aslında yogaya yeni başlayanlar için en ideal yoga türüdür. Yogaya yeni başlayan öğrenciler, kullanılan hamakların verdiği fiziksel destek sayesinde postürleri üzerinde çalışabilir ve kaslarını güçlendirebilir. Ayrıca klasik yoga sınıfları, antigravity yoga sınıflarına göre daha kalabalıktır. Bu nedenle antigravity yoga sınıflarında eğitmen, öğrencilerle çok daha etkili bir iletişim kurabilir.

Cilt rengini güzelleştirir

Yüzdeki kılcal damarlara taze kan sağlayarak cildi canlandırarak ,baş aşağı dönmeler sayesinde kişinin yüz rengi güzelleşmesini sağlar.


ANTRENÖRÜMÜZ:

1979 İstanbul doğumlu olan Çiğdem Peker, tüm sporculuk kariyerini İstanbul'da milli takım sporcusu olarak geçirdikten sonra 2001 yılında Marmara Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi'nden mezun olarak antrenörlük yaşamına başladı. 2004 yılında aynı fakültede yüksek lisansını tamamlayan hocamız, Functional Excercise YogaLates™ ve Anti Gravity Yoga alanında uluslararası eğitmenlik sertifikalarına sahiptir. Hocamız eğitimlerini Bağdat Caddesi şubemizde yetişkinlere yönelik verecektir.

コメント


Güncel Haberler
bottom of page